Anti-Blemish Peel

Specjalistyczny program terapeutyczny, który rozwiązuje problemy skóry problematycznej i jednocześnie działa silnie eksfoliacyjnie.

 • Opis

 • Wskazania

 • Rezultaty

 • Częstotliwość

 • Uwagi

 • Z KWASEM SALICYLOWYM [20%], SKINASENSYLEM [2%], KWASEM MIGDAŁOWYM [10%] I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI Z INHIBITORAMI 5-ALFA REDUKTAZY

  Anti-Blemish Peel DermaQuest to specjalistyczny program terapeutyczny, który rozwiązuje problemy skóry problematycznej i jednocześnie działa silnie eksfoliacyjnie.

  Cała procedura zabiegowa oparta jest na peelingu chemicznym z kwasem salicylowym [20%] oraz delikatnych kwasach eksfoliacyjnych w połączeniu z ekstraktem z kwiatów hibiskusa. Dzięki efektywnie skomponowanej procedurze wykorzystującej wysokie stężenia eksfoliatorów, kuracja pozwala osiągnąć bardzo zadowalające rezultaty w przypadku skóry uszkodzonej zmianami trądzikowymi i potrądzikowymi, jak również zmienionej przez utrwalone przebarwienia naskórkowe. Fenomenem zabiegu jest zastosowanie Skinasensylu™ – tetrapeptydu znieczulającego, który jest dedykowany skórze neurosensytywnej (bardzo wrażliwej na bodźce zewnętrzne). Zmniejsza on uwalnianie prozapalnych neuromediatorów i sprawia, że zabieg jest bardziej komfortowy dla każdego typu skóry, zwłaszcza wrażliwej i skłonnej do rumienia. Zawarty w zabiegu kwas migdałowy [10%] jest jednym z łagodniejszych alfa-hydroksykwasów, polecanym do skóry wrażliwej i mocno unaczynionej. Wykazując silne działanie antybakteryjne, niweluje niedoskonałości skóry i uporczywe przebarwienia pozapalne. W zabiegu zastosowano również kwas azelainowy [2%], który reguluje pigmentację, ale również łagodzi rumień i jest niezastąpiony przy skórze problematycznej o podłożu naczyniowym. Połączenie kwasu azelainowego z wyciągiem z komórek macierzystych liści lilaka pospolitego daje bardzo wysoką efektywność w zmniejszaniu aktywności 5-alfa-reduktazy, enzymu, który jest odpowiedzialny za powstawanie w gruczołach łojowych mocno aktywnej formy androgenów stymulujących powstawanie zmian trądzikowych. Zastosowanie efektywnych inhibitorów 5-alfa-reduktazy jest kluczowe w terapii trądziku hormonalnego i zmian powstających pod wpływem stresu. Zabieg, oprócz walki z niedoskonałościami, wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i niwelujące fotouszkodzenia. Taki efekt został osiągnięty poprzez zastosowanie ekstraktu z kwiatów hibiskusa [5%], witaminy C oraz aminokwasów niezbędnych do prawidłowej odnowy skóry.

  Zabieg dostarcza skórze efektywną dawkę Neodermylu®, który działa wypełniająco na skórę, dzięki czemu niweluje zarówno blizny potrądzikowe, jak i zmarszczki.

 • – Zabieg szczególnie rekomendowany skórom ze wskazaniem do peelingu chemicznego o niskim progu bólu
  – Trądzik pospolity na podłożu skóry tłustej, trądzik wieku dorosłego, trądzik różowaty o podłożu skóry łojotokowej, skóra tłusta o dużej wrażliwości
  – Nadmierny łojotok
  – Skóra po przebytym trądziku pospolitym i różowatym – blizny, rozszerzone pory
  – Grudki, krostki, zaskórniki, jak i zmiany zapalne z treścią ropną
  – Skóra z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień, niedoskonałości i stanów zapalnych
  – Przebarwienia posłoneczne, hormonalne, potrądzikowe, melasma, chloasma
  – Zmarszczki i fotostarzenie się skóry

 • – Poprawa struktury skóry, ograniczenie łojotoku, zwężenie ujść mieszków włosowo-łojowych
  – Rozjaśnienie głębokich przebarwień pozapalnych, posłonecznych i hormonalnych
  – Znaczące ograniczenie występowania zmian trądzikowych: zaskórników, krost, grudek, zmian zapalnych
  – Niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych, rozjaśnia skórę i przebarwienia
  – Wyraźne rozświetlenie skóry, odnowa i wyrównanie powierzchni naskórka
  – Spłycenie blizn, linii i zmarszczek
  – Możliwe łuszczenie się skóry od 2. dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane do intensywnego

 • – Seria: minimum 3 zabiegi co 21–30 dni, dwa razy w roku

 • – Peeling nie wymaga neutralizacji
  – Nie stosować u osób uczulonych na miód, kwas acetylosalicylowy
  – Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja

Zabieg zawiera

Pielęgnacja po zabiegu