Retexture Brite Peel

Holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca.

Intensywna kuracja na przebarwienia.

 • Opis

 • Wskazania

 • Rezultaty

 • Częstotliwość

 • Uwagi

 • Z AHA, BHA, HEKSYLOREZORCYNOLEM I CZYSTYM RETINOLEM

  Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca o ponadprzeciętnej efektywności. Chemiczny zabieg Retexture Brite Peel, bazuje na wysokich stężeniach alfa- i beta-hydroksykwasów. Przyśpiesza przejście melaniny do wyższych warstw naskórka, który ulega późniejszej eksfoliacji. Zabieg jest złożony i wieloetapowy, co przyczynia się do jego spektakularnych efektów.

  W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Kluczowym elementem zabiegu jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu w formie alkoholowej oraz w postaci aktywnego serum z 1% heksylorezorcynolem o sile działania 4% hydrochinonu. Technologia liposomów pozwala na dogłębne i sukcesywne dostarczanie skórze substancji aktywnych nawet do kilkunastu godzin po zabiegu. Czysta forma retinolu aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłycają się zmarszczki, a także następuje poprawa jędrności i elastyczności skóry.

  Etap gabinetowy to początek kuracji, a jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Serum, które Pacjent stosuje w domu. Kosmeceutyk należy wprowadzić do pielęgnacji wieczornej już w pierwszym dniu po zabiegu. Jest to etap, w trakcie którego przebarwienia rozjaśniają się o 60–80%, dzięki inhibicji tyrozynazy, przyspieszeniu keratynizacji i zakwaszaniu środowiska naskórkowego. Ponieważ głównym czynnikiem aktywującym powstawanie przebarwień jest promieniowanie UV, w trakcie kuracji i 2 tygodnie po jej zakończeniu należy bezwzględnie stosować SheerZinc SPF 30 Tinted- -Nude lub SunArmor SPF 50 lub CBD Blue Light Defense SPF 30.

 • – Hiperpigmentacja pochodzenia: hormonalnego,
  posłonecznego, potrądzikowego
  – Silna utrata jędrności i elastyczności skóry
  – Silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura

 • – Skóra zaczyna się złuszczać od 2. dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
  – Znaczące rozjaśnienie przebarwień i poprawa kolorytu skóry
  – Poprawa jędrności i elastyczności
  – Spłycenie linii i zmarszczek
  – Wyrównanie powierzchni i tekstury naskórka

 • – Seria: minimum 3 zabiegi co 28 dni, dwa razy w roku

 • – Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być zmywana wodą ani preparatami do demakijażu do następnego dnia
  – Nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy) oraz ze skórą wrażliwą
  – Peeling warstwowy, nie wymaga neutralizacji
  – Retexture Serum stanowi nieodłączny element terapii rozjaśniania przebarwień i poprawy jędrności skóry, należy go wprowadzić już w pierwszym dniu po zabiegu. W zależności od typu wrażliwości skóry Retexture Serum przez pierwsze dwa tygodnie powinno być stosowane codziennie na noc lub co drugą noc. Aplikacja serum będzie powodować umiarkowane pieczenie i szczypanie skóry oraz zaczerwienienie. W przypadku mocnego podrażnienia należy wydłużyć czas między aplikacjami. Serum należy odstawić 4 dni przed kolejnym zabiegiem. W trakcie pierwszych dwóch tygodni stosowania Retexture Serum widoczne jest umiarkowane złuszczanie, naskórka i zaczerwienienie skóry. Jeżeli po 2 tygodniach stosowania Retexture Serum nadal jest widoczne złuszczanie kosmeceutyk należy stosować co 2. lub 3. noc.
  – Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja

Zabieg zawiera

Pielęgnacja po zabiegu